M-B TUNED

M-B TUNED

„Vyladěný design.“

anotace:         

Komplexní audio-vizuální instalace, kde diváci mohou zažít vzrušující pocit při ladění dokonalých křivek automobilů Mercedes-Benz. Prezentace značky nikoli ukazováním jejích produktů, ale procesem, který stojí za jejich vznikem. Hlavní myšlenka vytváření precizního designu je zpracována interaktivně. Počáteční entropie, ve které se instalace nachází může být divákem změněna v harmonii tvarů a zvuků. Cílem je vytvořit vizuálně a emocionálně silný prvek, který si bude divák podvědomně asociovat s kvalitami propagovaných automobilů. V samotném zpracování se pak vyhýbáme přílišné popisnosti a podbízivosti. Dáváme přednost práci s vjemy, pocity a metaforickou estetikou.

akce: SIGNAL 2015

místo: park Kampa, Praha

partner: Mercedes Benz ČR

foto: Alexandr Dobrovodský, Michal Ureš

 

 

popis:

Základním vizuálním prvkem je projekce, budící dojem prostorového obrazu. Projekční plocha pracuje na principu multi-layer projection screen. Obsahem projekcí jsou oscilující křivky, které lze ovládat z místa interakce pomocí soustavy potenciometrů. Při správné konfiguraci se křivky ustálí na tvarech, vycházejících z kontur bočních prolisů některého z automobilů.             

Vizuální stránka je úzce propojena se zvukem, který vychází z oscilujících křivek. Ve stavu entropie při vysoké oscilaci jsou zvuky disharmonické a plné šumů. Ve stavu harmonie pak tvoří tóny a čisté zvuky. Interagovat může jen omezený počet diváků, celkový efekt však bude působivý i pro nezúčastněné diváky.